Νικη για Βιγιαρεαλ

Καλησπέρα σας κι απόψε αγαπητοί αναγνώστες! Τετάρτη σήμερα και συνεχίζουμε να βλέπουμε ένα επίσης μικρο πρόγραμμα αγώνων με τα περισσότερα παιχνίδια ν αφορούν και πάλι το θεσμό του Κυπέλλου μ ένα απ αυτά ν αποτελεί την επιλογή μας γι απόψε…

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Έρμαιο στις ορέξεις της Σοσιεδάδ έγινε η Βιγιαρεάλ στο πρωτο παιχνιδι οπου ηττήθηκε με 3-1 καταφέρνοντας απλα να μειώσει στο τελευταίο τέταρτο. Εμφανές το πρόβλημα που αντιμετωπίζει στους εκτός έδρας αγώνες καθώς υπάρχει μεγάλη διαφορά στην απόδοση της ομάδος. Τώρα θα κοιτάξει να βρει το τροπο να σκοράρει ένα γρήγορο τέρμα ώστε ν αναπτερωσει τις πιθανότητες της, προσέχοντας παράλληλα τα μετόπισθεν καθώς ξέρει πως αν δεχθεί γκολ τα πραγματα θα γίνουν πολύ πιο δύσκολα. Την Κυριακή φιλοξένησε τη Μπαρτσελόνα καταφέρνοντας να προηγηθεί στις αρχές τις επανάληψης, όμως είδε τον Μέσσι να της στερεί τη νίκη στις καθυστερήσεις, ενώ πιο πριν ευνοήθηκε απ τον διαιτητή της αναμέτρησης καθώς δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλντυ σε χέρι του αμυντικού της μετα απ σουτ του Αργεντίνου. Απ την άλλη η Σοσιεδάδ ηττήθηκε με κατεβασμένα χέρια μέσα στην έδρα της απ τη Σεβίλλη με 0-4 κι ενώ όλο το προηγούμενο διάστημα πήγαινε απ το καλό στο καλύτερο. Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό ηταν ακόμη ένα μπλακ- άουτ έπειτα απ την ήττα με 5-1 που γνώρισε περίπου ένα μήνα πριν στο Ριαθορ απ τη Λα Κορούνια. Τώρα καλείται να διαχειριστεί σωστά το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα ώστε να πανηγυρίσει αυτή στο τέλος τη πρόκριση. ΠΡΟΤΕΙΝΩ: 1 (1.88)  2-3 ΓΚΟΛ (2.02)