Η απίστευτή ανατροπή της Λας Πάλμας που «ξέρανε» στις καθυστερήσεις την Ατλέτικο!

Τι κι αν προηγήθηκε 2 φόρες; Τι κι αν κρατούσε μεχρί το 89ο λεπτό τη νίκη στα χέρια της; Η Ατλετικό Μαδρίτης υποχρεώθηκε σε μια ήττα-κάζο από τη Λας Πάλμας σε νοκ-άουτ ματς του Copa del Rey με 2-3, παρόλο που έδειχνε να ελέγχει απόλυτα το ματς ύστερα από το 61ο λεπτό όπου προηγήθηκε με 2-1 χάρη στον Κορέα.

Κι ενώ οι «ροχιμπλάνκος» είχαν επαναπαφτεί, στα τελευταία λεπτά, δέχθηκαν 2 γκολ ύστερα από όμορφες ομαδικές προσπάθειες των αντιπάλων τους που σκόραραν με τους Λιβάγια (90′) και Γκαρσία (90+3′).

Βέβαια, το δυστήχημα για την ομάδα του Κίκε Σετιέν είναι πως παρά την ύστατη προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που εν τέλει χαμογέλασαν, κι αυτό γιατί είχαν επικρατήσει στο «Ετάντιο Γκραν Κανάρια» επι των νησιωτών με 2-0 την περασμένη εβδομάδα (που σημαίνει πως προκρίθηκαν χάρη στο συνολικό σκορ που είναι 4-3).

Έτσι, η Ατλέτικο έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε τη συμμετοχή της στους «8» του θεσμού…